Krteček jede na dovolenou

Inspirace a nabídka činností pro rodiče a děti v týdnu od 22.6 – 30. 6.

Ještě chvilku a už tu máme letní prázdniny- plné sluníčka, výletů a lenošení. Naposledy jsme pro Vás přichystali několik aktivit, tak kdo chce s chutí do toho.

KRASNÉ PRÁZDNINY přejí paní učitelky a děti : ))

Dokresli víle Amálce kytičky, ať má krásný věneček „)

Dokážete vyluštit obrázkovou hádanku?

A taky si můžete vyrobit sladký meloun 🙂

A ještě omalovánka

A co zkusit si s maminkou udělat nepečený dort?

Suroviny

2 balíčky dětských piškotů

3-4 zakysané smetany

cukr moučka

šlehačka

kompotované ovoce nebo čerstvé dle sezony

1 želatina v sáčku (nemusí být)

Postup přípravy receptu

1. Připravíme formu na dort. Dno poklademe dětskými piškoty, aby bylo zcela pokryté. V misce mezitím smícháme zakysané smetany a ušlehanou šlehačku, osladíme cukrem podle toho jak kdo má rád a část navrstvíme na piškoty. Poklademe ovocem. Pokud používáme kompot, přecedíme šťávu do rendlíku… později použijeme do želatiny.
  2. Na ovoce dáme piškoty a opět zakryjeme smetanovou směsí a poklademe ovocem. Poslední vrstvu piškotů a smetany a nakonec ozdobně položíme ovoce.
  3. V rendlíku připravíme želatinu podle návodu na sáčku. Každý výrobce udává jiný poměr ovocné šťávy a sypké želatiny. Necháme trošku vychladnout a nalijeme na dort. Kdo nemá rád želatinu, nechá vrchní vrstvu jen s ovocem.
  4. Dáme do chladu, nejlépe přes noc a pak už jen papkáme. Dobrou chuť.