Předběžné informace z MŠMT k návratu dětí do mateřských škol

Předběžné informace z MŠMT k návratu dětí do mateřských škol
(aktualizováno 2. 4. 2021)

V první fázi návratu do škol počítá návrh MŠMT s návratem dětí s povinností předškolního vzdělávání k prezenčnímu vzdělávání, a to s ohledem na nutnost dokončení přípravy těchto dětí na hladký přechod k povinné školní docházce. Pokud to epidemiologická situace dovolí, chtělo by MŠMT mladší děti vrátit do škol ve třetí fázi (po návratu dětí 2. stupně ZŠ).
     Děti v mateřské škole budou bez roušek, ve třídě bude max. 15 dětí. MŠMT doplňuje již nastavená režimová opatření pro následující období i v mateřských školách o povinný plošný screening antigenními testy (a to alespoň po přechodnou dobu, než se epidemiologická situace ještě významněji zlepší). MŠMT zajistí mateřským školám centrální distribuci neinvazivních antigenních testů s odběrem z přední části nosu.

Konkrétní informace ohledně provozu a testování dětí v naší MŠ od 12. 4. Vám sdělíme bezprostředně po obdržení konkrétních závazných postupů z MŠMT).

Informace ze stránek MŠMT  https://www.msmt.cz/faq-k-prvni-fazi-navratu-do-skol