Preventivní vyšetření zraku

Preventivní vyšetření zraku

V pátek 14. 6. 2024 od 8.30 hodin proběhne v naší MŠ preventivní vyšetření zraku, které provede nestátní zdravotnické zařízení Prima Vizus, o.p.s.

Vyšetření je vhodné pro děti od 6. měsíců do 10 let. Možnost vyšetření je i pro děti, které nenavštěvují mateřskou školu. Rodiče, kteří máte o vyšetření Vašeho dítěte zájem, nahlaste se u p. uč. ve třídách. Poplatek za vyšetření je 200,- Kč. Rodiče z řad veřejnosti se mohou chodit hlásit do třídy Žabiček (jméno a příjmení dítěte, datum narození, e-mail) nebo se telefonicky informovat na tel. č. 499 888 114. Výsledky z vyšetření Vám budou zaslány do 14ti dnů na uvedený e-mail.

Měření zraku se provádí pomocí speciální diagnostické kamery PlusoptiX. Vyšetření je bezkontaktní, provádí se ze vzdálenosti 1 metru, trvá velmi krátce a je naprosto bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Přístroj po dobu vyšetření vydává příjemné zvukové i světelné efekty, které upoutají pozornost dítěte. K vyšetření zraku není potřeba aplikovat žádné oční kapkyV předškolním věku dítěte je velmi významné screeningové vyšetření provádět opakovaně každý rok do 7 let věku, kdy u včasného záchytu je vysoká šance na úplnou korekci zjištěné dioptrické vady a eliminaci případných komplikací, jako jsou tupozrakost, problémy se čtením a psaním, zhoršené prostorové vnímání, nebo také zvýšené riziko výskytu úrazů u dětí.