Lyžařský výcvik

Tak už je to tady, náš první lyžařský výcvik, který probíhá od pondělí 20. 2 až do pátku 24. 2. 2017. Hned v pondělí si pro nás na „tržnici“ přijel krásný, veliký autobus, který nás odvezl do Jánských Lázní. Tam už na nás v K+K Ski školičce čekali instruktoři. Mile nás přivítali, ukázali nám naši šatnu a každému lyžaři rozdali odznáček a patřičnou výbavu. Děti se nejprve náležitě rozcvičily a poté byly podle schopností, rozřazeni do skupin. Vše probíhá formou hry. Instruktoři jsou pro děti jak kamarádi tak i přirozenou autoritou. Dělají vše proto, aby je lyžování bavilo, a individuálně s nimi pracují. Pro děti byla nejprve připravena cvičná loučka s různými tunely, zvířátky, kolotočem a jezdícím pásem kde se učily jak zastavit a zatočit. Pokud toto děti zvládly, přešly na velký vlek, kde už trénovaly jak jízdu na lyžích, tak na jízdu na vleku. Každý den se děti učí něco nového a z lyžování jsou nadšeni. A to zejména díky instruktorům, kteří dětem z lyžování dělají velkou legraci. Každý den si jdeme po lyžování odpočinout do vyhřátého herního koutku, kde je pro děti připraven horký čaj a svačina. Už se těšíme na pátek a to se bude konat co? No přece závody!