Beseda s policistkou

Beseda s policistkou

Ve čtvrtek 18. ledna do naší mateřské školy přijela paní por. Šárka Pižlová. Velmi zajímavě dětem vyprávěla, co policisté dělají, jak se nazývá jejich oblečení a co znamenají hvězdičky na uniformě. Děti chtěly vědět, na co má paní policistka svůj odznak. Zjistili jsme, že na odznaku je číslo policisty. U policejní práce ale nezůstalo, vysvětlila dětem, jak a kde by se měli chovat. Co dělat když se ztratí a jaké číslo volat. Spoustu dětí už číslo na policii znalo. Děti byly poučeny, jak se mají chovat na silnici, na co slouží reflexní prvky, jak přecházet cestu, proč je důležité nebavit se s cizími lidmi a jak se zachovat, pokud je někdo cizí osloví. Děti dostaly prostor pro své dotazy, chtěly vědět spoustu věcí a vše jim bylo hezky vysvětleno. Poutavé vyprávění paní policistka zakončila domácím úkolem. Všechny děti měly zjistit a zapamatovat si svou adresu pro případ, že by se někdy ztratily. Některé už ji dokonce znaly. Děkujeme za krásné a zajímavé vyprávění.